Skončil sa 13-ty TopfestTOPFEST 2016 si nevedeli vynachváliť všetci tohtoroční headlineri. Po Guano Apes a Europe boli ďalším veľkým ťahákom festivalu Rival Sons. Kapela si na piešťanské letisko odskočila zo spoločného turné s legendárnymi Black Sabbaath. „Veľmi sme si to užili. Stihli sme si pozrieť i toto úžasné mesto, stretli sme mnoho prekrásnych ľudí. Je naozaj úžasné byť na letnom turné, radi by sme sa opäť na Slovensko vrátili,“ tešil sa spevák Rival Sons Jay Buchanan.

Zdroj: Pavol Karell

Britskí The Darkness predviedli famóznu rockovú šou. Fanúšikom ďakovali v slovenčine a v zákulisí stihli nakrútiť aj vtipné video s ružovými prenosnými toaletami.„Slovensko je veľmi pekné a aj chutné. Ochutnali sme veľa jedla a zmrzliny. Vyskúšali sme bryndzu, ktorá je  fakt super, zobrali sme si aj domov. Koncert bol plný pozitívnej energie, slnka a tepla. Verím, že návštevníci boli rovnako nadšení ako my,“ vyznal sa gitarista The Darkness Dan Hawkins.

Fanúšikovia ocenili aj vystúpenie českých a slovenských kapiel. Do varu ich dostali Chinaski, Inekafe, Zóna A, Slobodná Európa aj Desmod. „TOPFEST milujeme, je pre nás vyvrcholením celého roka. My máme Vianoce teraz v lete. Ľudia reagovali naozaj perfektne,“ tešil sa Kuly z Desmodu. ´´Skvelé, bolo to tu ako na Woodstocku, super atmosféra ako na prelome 60-tych a 70-tych rokov,“uviedol líder kapely Wanastowi Vjecy Robert Kodym.

Výborný program ponúkol aj B-stage. Fanúšikom zahrali kapely Slobodná Európa, Symfobia, Arzén, Beautiful Bastards, Kvety v podpaží, Asenth, Čisté Tvary a ďalší. Tento rok dostali priestor aj začínajúce kapely. Na C-stagei skladalo vyše 25 mladých kapiel Rockovú maturitu. Posledný festivalový deň to zaklincovali fínski Reckless Love a ruská kapela Slot. Vrcholom bol koncert stálice Kabát, ktorá nevynechala ešte ani jeden TOPFEST.


„My si už TOPFEST bez Kabátu ani nevieme predstaviť. Bol to prvý festival z našej tohtoročnej série. Užili sme si to, pretože sme koncertovali po dlhom pol roku nehrania. My si totiž podujatia vyberáme. Zahrali sme aj skladby z nového albumu, tento náš festivalový set je takým prierezom všetkými našimi albumami. Tešíme sa už na budúci rok,“ uzavrel líder kapely Kabát Pepa Vojtek. Trojdňový festival predčasne ukončila búrka a silný vietor. 

Namiesto plánovaného ohňostroja dali za TOPFESTom bodku blesky z neba. Kvôli búrke sa neuskutočnil koncert UK SUBS ani Horkýže Slíže, no všetci chápali, že bezpečnosť je prvoradá. Okrem koncertov si návštevníci užili aj množstvo sprievodných atrakcií od špeciálneho chodenia po lane waterlinningu, cez novú zábavu bodyzorbing až po vodný futbal. Ocenili aj zázemie, skvelé občerstvenie, slnečníky, ktoré im pomohli prežiť v zdraví mimoriadne horúce dni. 

Text poskytla Nora Krchňáková/Propaganda House
Zdroj foto: Pavol Karell 

Môže sa vám páčiť

0 Komentárov