Snehová kráľovná očarila Bratislavu

Veľkolepá scéna, skvelé herecké a spevácke výkony a standing ovations! Tak vyzerala premiéra muzikálu Snehová kráľovná Tajomstvo zrkadla v plnej Eurovia Aréne ŠH Pasienky v Bratislave. Nadšené deti tancovali spolu s účinkujúcimi a užili si krásne piesne aj emotívny príbeh. Snehovú kráľovnú bravúrne stvárnila Barbora Švidraňová, ktorá mala v muzikáli až štyri role! Na javisku ďalej hviedili Romana Dang Van, Darius Koči, Majo Labuda či Lucia Vráblicová. Po premiére sa muzikál vyberie za fanúšikmi po celom Slovensku a predstaví sa od Michaloviec až po Nitru.

Láska a priateľstvo dokážu zmeniť aj nemožné nielen v rozprávke, ale i v živote človeka a tieto city sú i hlavnou myšlienkou muzikálu.  Odvážna Gerda sa musí vydať na dlhú cestu po zamrznutej krajine, aby našla a oslobodila svojho kamaráta Kaja, ktorého odviedla Snehová kráľovná do svojej ríše  snehu a ľadu. Gerda cestou zažije množstvo dobrodružstiev avšak nevzdáva sa nádeje, že Kaja opäť uvidí o roztopí jeho zamrznuté srdce.


Deti aj dospelí boli nadšení a hercov odmenili dlhým standing ovations. Očarila ich aj Romana Dang Van, ktorá sa predstavila v úlohe Gerdy. „Bolo to skvelé, čarovné a rozprávkové, bola to aj veľká zodpovednosť. Pretože bolo v hľadisku veľa detí a deti sú najúprimnejší diváci. Prípravy boli náročné a hektické. Ale príbeh je veľmi jednoduchý, nebolo čo filozofovať. Naučili sme sa choreografie, ktoré dokonale doplnili kostýmy. Boli sme skvelý tím, taká veľká rodina,“ skonštatovala Romana Dang Van.

Úlohu snehuliaka Rubyho fantasticky zvládol Majo Labuda, ktorého bude alternovať Roman Pomajbo. „Bolo to príjemné, aj som trošku improvizoval. Keďže dabujem snehuliaka Olafa, tak deťom tvrdím, že som jeho brat a dvojča. Majú o ňom takú ňuňu predstavu a keď zbadajú mňa, tak im ju trochu pokazím,“ smeje sa Majo Labuda. 


Tvorcovia v muzikáli použili vyše 14 krát 6 metrov veľkú led obrazovku, 50 svetiel či plazivý dym. Programovanie celej šou zabralo viac ako mesiac. Kostýmy na mieru ušili štyri renomované krajčírstva. Libreto k muzikálu napísala Miroslava Váhovská, Maja Glasnerová a Peter Oravec. Réžiu má na konte Peter Oravec. Hudbu k muzikálu zložili Kari Kimmel a Tomi Popovič. Texty piesní napísal Marián Brezáni. Titulnú skladbu „Roztopím“ emotívne naspievala Dominika Mirgová. 
       
Hoci by sa na prvý pohľad zdalo, že muzikál je určený deťom, radosť prinesie všetkým vekovým kategóriám. Snehová kráľovná sa predstaví po celom Slovensku od Michaloviec až po Nitru. Vstupenky si môžete kúpiť tu. 

10.12.2019 - Snehová Kráľovná - muzikál / Michalovce
13.12.2019 - Snehová Kráľovná - muzikál / Stará Ľubovňa
14.12.2019 - Snehová Kráľovná - muzikál / Prešov
15.12.2019 - Snehová Kráľovná - muzikál / Košice
17.12.2019 - Snehová Kráľovná - muzikál / Poprad
18.12.2019 - Snehová Kráľovná - muzikál / Ružomberok
19.12.2019 - Snehová Kráľovná - muzikál / Martin
21.12.2019 - Snehová Kráľovná - muzikál / Myjava
16.01.2020 - Snehová Kráľovná - muzikál / Levice
17.01.2020 - Snehová Kráľovná - muzikál / Nové Zámky
19.01.2020 - Snehová Kráľovná - muzikál / Banská Bystrica
20.01.2020 - Snehová Kráľovná - muzikál / Nitra
22.01.2020 - Snehová Kráľovná - muzikál / Trenčín
23.01.2020 - Snehová Kráľovná - muzikál / Považská Bystrica
24.01.2020 - Snehová Kráľovná - muzikál / Prievidza

Zdroj: Nora Krchnáková/NK Factory a autor
Foto: Stanislava Topoľská
You Might Also Like

0 Comments