Posledný krok býva zväčša najťažší...

Presvedčila sa o tom aj slovenská futbalová reprezentácia, ktorá bojuje o svoju účasť na budúcoročných majstrovstvách Európy vo futbale. 3 kolá pred koncom prívitali doma na žilinskom štadióne pod Dubňom tím Ukrajiny, pred ktorým mali trojbodový náskok v tabuľke C-skupiny. Očakávania vypredaného štadióna, ale aj širokej športovej verejnosti boli veľké, hralo sa predsa o priamy postup.
zdroj. Facebook - Janci Mintál

Zverenci Jána Kozáka predvádzali od úvodu zápasu aktívnu hru, aj napriek tomu, že to bol predovšetkým súper, ktorý potreboval streliť rýchly gól.  Slováci dobre vedeli, že hrať v defenzíve proti tímu, akým je Ukrajina sa im nemusí vyplatiť. Od 10. minúty sme mohli sledovať výborny futbal so šancami na oboch stranách, ale do polčasu sa napokon skóre nemenilo, 0:0.

V úvode druhého polčasu sa zranil obrancu Pekarík, ktorého štart je v najbližších dvoch kvalifikačných zápasoch otázny.  Prekvapivým bolo aj správanie divákov na tribúne, ktorí vypiskali dlhoročného reprezentanta a najlepšieho strelca SR Róberta Vitteka za nie príliš presvedčivý výkon na ihrisku.  V závere zápasu už gól nepadol a Slovensko si tak pripísalo dôležitý bod za remízu.

Počas celého zápasu robil najväčší problém súperovi hráč PAOK Solún Róbert Mak, ktorý sa nedávno zaskvel hetrikom v Európskej lige a jeho aktivita bola viditeľná aj proti Ukrajine.  Opäť to bol však predovšetkým tímový výkon a bojovnosť,  na ktorú sme si u slovenského tímu počas celej kvalifikácie zvykli, a ktorá nedovolila Ukrajine skórovať.

Krátko po zápase prirovnal tréner Ján Kozák remízu k vítazstvu, nakoľko sme si pred poslednými dvomi stretnutiami udržali odstup od Ukrajiny a upevnili si pozíciu na druhom mieste kvalifikačnej tabuľky. Najbližšie stretnutie odohrá slovenská futbalová reprezentácia 9. októbra v Žiline proti Bielorusku a o tri dni na to sa predstaví vonku proti výberu Luxemburska.