TOP 5 západov slnka na Slovensku

K najkrajším zážitkom počas cestovania nepochybne patria západy slnka. Nech už ste kdekoľvek na Slovensku, tento nádherný prírodný úkaz by ste si nemali nechať ujsť. Vybrali sme pre vás 5 miest, ktoré vás očaria svojou jedinečnosťou a atmosférou. Hra farieb nad Dunajom
Kde inde začať, ak nie v našom hlavnom meste. Symbolmi Bratislavy sú určite hrad a most SNP, ktoré majú svoje čaro aj pri západe slnka. Z nábrežia Dunaja môžete sledovať prírodné divadlo, ktoré hrá rôznymi farbami. Budete mať výhľad nielen na pokojne tečúcu hladinu rieky, ale aj na celé nábrežie s Bratislavským hradom či Dómom sv. Martina.

Západ vo vinohradoch
Pamätáte si na román Červené víno od Františka Hečka? Inšpirujte sa ním a spoznajte aj kúsok našej histórie. Ako jemu, tak aj vám učaruje obec Suchá nad Parnou s okolitými vinohradmi. Nezabudnuteľný západ slnka si vychutnáte spolu s lahodným vínom vo vinárstve Terra Parna, ktorého symbolom je vežička uprostred vinohradu.


Zraková pyramída Súľov
Ak sa vyberiete na turistiku do Súľovských skál, tak by ste určite nemali vynechať tamojšiu atrakciu. Zraková pyramída láka turistov nielen zo Slovenska a ponúka nádherné výhľady na okolie. Neopakovateľnú atmosféru má hlavne počas západu slnka a jesene, kedy príroda hrá všetkými farbami.

Výnimočná vežička vo Vysokých Tatrách
Nemusíte vyjsť na štíty, aby sa vám naskytol jedinečný výhľad na Vysoké aj Nízke Tatry. Stačí navštíviť Grand Hotel Kempinski High Tatras a vyjsť si schodíky do unikátnej hotelovej vežičky. Z nej budete mať naše veľhory ako na dlani. Ak to spojíte s večerou, romantickejšie miesto pri západe slnka na Slovensku len ťažko nájdete.

Objavte východoslovenské more
Navštívte východoslovenské more, kde sa budete cítiť ako na dovolenke. Brehy Zemplínskej Šíravy totiž zdobí nová piesočnatá pláž. Zakončiť pokojný deň pri západe slnka na jachte je ideálnym relaxom a o prekrásnych fotkách ani nemusíme hovoriť. 

Môže sa vám páčiť

0 Komentárov