Bratislavské módne dni štartujú týždeň módy!

Od 13. októbra si v rámci projektu Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz budete môcť vychutnať desiatky domácich i zahraničných návrhárov na piatich rôznych miestach. Súčasťou jesennej časti bude aj finále projektu Hľadáme nové tváre módnej scény. Týždeň Bratislavských módnych dní odštartoval tlačovou konferenciou v kostole Klarisiek. V sobotu sa slovenská návrhárska elita presunie do luxusných priestorov hotela Kaskády na Sliači. V špeciálnej šou sa predstavia Michaela Ľuptáková, Ida Sandor, Jana Jurčenko, La Rena, Jana Pištejová, Veronika Hložníková, Zuzana Haková.
Maratón prehliadok v našom hlavnom meste začne v pondelok 16. októbra 2017 v Refinery Gallery, kde vám svoje modely predvedú Rozbora Couture, Jana Jurčenko, Zuzana Haková, Michaela Ľuptáková, Stefano Pellicceria, Nicollas Berenique, Veronika Hložníková, Komora & Humer, Duos a Poner. V utorok 17. októbra opäť v Refinery Gallery bude večer patriť prehliadke Renáty Kliskej a jej značky La Rena, predstaví sa víťazka projektu Nové tváre módnej scény z roku 2015 Sofia Tureková, ďalej Michael Kovacik, Monika Vontsemu, značka Hellenski by Ema Klein, Katie Q & Valeria Beck, Nana Fashion Gallery, Izabela Komjati, Lenka Poulová, Ida Sandor a vrcholom večera bude tradične Jana Pištejová.

Stredajší večer 18. október sa bude niesť v komornejšej atmosfére. V centre Bratislavy sa v priestoroch butiku značky Coccinelle a galérie Artevia na Michalskej ulici predstaví najnovšia kolekcia kabeliek. Sériu prehliadok zavŕšime vo štvrtok 19. októbra, v priestoroch krásneho gotického kostola Klarisiek. Tu zabojujú o titul finalisti projektu Nové tváre módnej scény, Sandra Jutková, Dominika Kašová, Ondřej Kovařik, Boris Kráľ, Zarina Šimkovičová, Viktor Varg a Martina Vrábelová so svojimi kolekciami na tému Vôňa kávy.

Víťaz súťaže získa množstvo hodnotných cien, kávovar PrimaDonna Elite Experience od De’Longhi, YogaBook od Lenovo, mediálny priestor v tituloch vydavateľstva STAR production (Slovenka a ŽenskýWeb.sk), módny editoriál v magazíne SPARKLING, módny editoriál v magazíne Hviezdy ciest a Top Fashion magazine, cenu, po ktorej zrejme túži každý mladý módny návrhár – Master Class Program od francúzskej módnej školy MOD’SPE Paris Central Europe, ročný jazykový kurz Volis Academy a tiež pobyt v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice Medical Spa, pobyt v Športhotel Donovaly a pobyt od AquaCity Poprad.


Posledný deň jesennej časti sa ponesie v neformálnom duchu. V priestoroch Mestského divadla P. O. Hviezdoslava sa stretnú módni návrhári, zástupcovia francúzskej módnej školy MOD’SPE Paris Central Europe a porota Bratislavských módnych dní spoločne s novinármi a blogermi. Na neformálnej pôde budú môcť spoločne zhodnotiť finálovú kolekciu projektu Nové tváre módnej scény, ale i dvanásť rokov fungovania Bratislavských módnych dní a priestor bude aj na ďalšie témy týkajúce sa módy. Toto stretnutie vzniklo s podporou BKIS a hlavného mesta SR Bratislavy.
Zdieľaj na Google Plus