Objavte novú techniku zvádzania


Udržať eleganciu a vyhnúť sa vulgarite - poznáte umenie zvádzania s názvom burlesque? A odvážili by ste sa ho vyskúšať? My sme absolvovali hodinu burlesque, ktorá nepochybne dokázala, že burlesque je nielen umenie, ale aj životný štýl.Ako vznikol Burlesque?

Tanečné umenie burlesque má korene v dávnej minulosti. Prvýkrát sa začalo tancovať už v 17. storočí a ihneď vzbudilo pozornosť mnohých. Jeho názov je odvodený z talianskeho slova "burlesco", čo znamená vtip. Málokto vie, že burlesqné vystúpenia boli teda založené na komike a veľkej dávke humoru. Burlesque bol považovaný za formu nízkeho umenia (vysoké umenie spočívalo len v tragických zápletkách), zabávali sa na ňom najmä stredné a nižšie spoločenské vrstvy. Dôležitým prvkom týchto komických vystúpení bolo parodovanie bohatých a politických kruhov.

Hodina Burlesque

Vo všeobecnosti platí, že performerka sa nikdy neodhaľuje celá, bradavky zostávajú vždy zakryté a nohavičky nikdy neskĺznu pod určenú líniu. Zaujímavosťou je aj fakt, že performerky nemusia byť excelentné tanečnice alebo mať dokonalú choreografiu. Základom je práca s hudbou, rytmom, výrazom tváre a s istou dávkou sebavedomia.

Burlesque objavuje moje nové ja

Všetky spomínané skutočnosti sa prejavili aj počas hodiny burlesque, ktorú sme absolvovali. Zistili sme, aké jednoduché je byť zmyselná a sexi zároveň; že nemusíme byť skvelé tanečnice, ale stačí cítiť rytmus a pracovať s publikom a v neposlednom rady si to užiť naplno. Za hodinu burlesque ďakujeme, Catrice Cat, ktorá patrí k našim najznámejším burlesque tanečniciam a vo svojej tanečnej škole House of Tease organizuje kurzy burlesque. Môže sa vám páčiť

0 Komentárov