Ples v opere bol oslavou splneného sna

Už po šestnásty raz sa v historických priestoroch SND konal dobročinný Ples v opere, ktorý pravidelne otvára plesovú sezónu na Slovensku. Charitatívne podujatie, vďaka ktorému pribudne v Banskej Bystrici centrum pre deti s poruchami vývinu, otvoril úderom na gong svetoznámy a charizmatický hudobník Paul Young.Už tradične je jedným z očakávaných bodov programu plesu jeho úvodný ceremoniál, ktorý je sám o sebe kultúrnym zážitkom. Tentoraz preniesol hostí 16. ročníka do atmosféry snívania. Pod palcom ho mala rovnako ako minulý rok renomovaná česká choreografka Jana Burkiewicz. Žiariaca guľa s priemerom až dva metre počas ceremoniálu voľne lietala priestorom divadla. Hostia sa v samotný večer mohli tešiť nielen z prepojenia hudby a tanca, ale priestor dostal i krátky prednes v podaní Borisa Farkaša. Netradičné boli tiež svietiace kostýmy účinkujúcich tanečníkov.  

Program spájal hudobníkov
V rámci programu sa organizátori rozhodli staviť na netradičné hudobné spojenia. O hudobnú dramaturgiu sa postaral špičkový slovenský muzikant Oskar Rózsa. Spolu s hudobníkmi Lehotským, Vizvárym, Griglákom, Valihorom a Knechtovou oživili hudbu legendárnej hudobnej skupiny Modus. Plesovým hosťom tiež zaspievala zlatá slávica Jana Kirschner s najznámejším domácim jazzmanom Petrom Lipom. V slávnostný večer sa predstavili  i českí muzikanti Dan Bárta, Ondřej Brzobohatý a Matěj Ruppert s kapelou. Pár minút po polnoci vystúpil v historických priestoroch SND svetoznámy britský spevák Paul Young, ktorý prítomných potešil svojimi najväčšími hitmi.

Stáli hostia i nováčikovia
Plesu v opere sa pravidelne zúčastňuje 300 párov hostí, ktorí reprezentujú Slovensko v rôznych oblastiach ako je veda, kultúra, šport, medicína, hospodárstvo a charita. Medzi hosťami, ktorí ples navštevujú pravidelne, nechýbali manželia Malachovskí, herec Činohry SND František Kovár s manželkou či osobitný predstaviteľ OSN v Iraku Ján Kubiš. Po prvýkrát prijali pozvanie na ples riaditeľka Aliancie Fair-Play Zuzana Wienk, šéf Google na Slovensku Rasťo Kulich, predsedníčka najvyššieho súdu Slovenskej republiky Daniela Švecová, či vysokoškolská profesorka Eva Grey, ktorá v minulom roku získala ocenenie Slovenka roka v kategórii vzdelávania a podpory mladých talentov. Na plese nechýbali členovia Čestného plesového výboru, ktorý je každoročne zárukou jeho vysokej spoločenskej úrovne.Moderátorka plesu podporuje CVI
I keď sa Vera Wisterová Plesu v opere v minulosti zúčastnila ako hosť, moderátorkou podujatia bola po prvýkrát. V róbe talentovaného slovenského módneho dizajnéra Marcela Holubca svojou krásou mnohým prítomným vyrazila dych. Mama dvoch detí nielen zvládla svoju úlohu na výbornú, ale tiež otvorene podporila vznik Centier včasnej intervencie (CVI) na Slovensku. Sama prežila chvíle strachu pri predčasnom narodení prvého syna, ktorému hrozili zdravotné riziká. Našťastie, všetko dobre dopadlo a z Harlowa je dnes zdravý takmer 5-ročný chlapec. Vďaka hosťom ples pomáha chorým deťom
Ples v opere je jedným z najväčších charitatívnych podujatí na Slovensku. V partnerstve s odborníkmi a organizáciami v oblasti zdravotníctva sa systematicky venuje pomoci chorým deťom a ich rodinám. Akútna potreba Centier včasnej intervenie mnohých hostí plesu zaujala natoľko, že štedro prispeli i nad stanovenú hodnotu vstupenky pre pár.   

Pozrite sa na najkrajšie róby zo 16. ročníka Plesu v Opere:


Zdroj

Text: Dynamic Relations PR Agency
Foto: Orange

Môže sa vám páčiť

0 Komentárov