Objavte čaro arganového oleja

Arganový olej a jeho účinky sú známe už odpradávna. Používa sa nielen v kozmetickom priemysle pri výrobe rôznych liečivých prípravkov, ale aj v potravinárstve, kde je obľúbený najmä pre svoju charakteristickú orieškovú chuť. Vďaka vysokému obsahu vitamínu E je arganový olej neoceniteľným a obľúbeným pomocníkom pri výrobe kozmetiky. Spomaľuje starnutie, udržuje mladosť a vitalitu. Takisto pomáha k prekrveniu tkanív a znižuje riziko vzniku celulitídy, ktorá trápi prevažnú väčšinu žien v každom veku.


Keďže sa arganový olej vyznačuje schopnosťou posilňovať väzivo a napínať pokožku, táto pôsobí prirodzene spevnená a dodá tak tvári mladistvý vzhľad. Je teda aj prevenciou proti starnutiu pokožky. Na tento účel možno arganový olej užívať aj vnútorne. Trápi Vás celulitída? S pribúdajúcim vekom, počas tehotenstva a po ňom, alebo tiež po rôznych diétach, to nie je nič výnimočné. Arganový olej pomôže aj tam, kde všetky ostatné prostriedky zlyhali. Dokonca aj pri „pomarančovej koži“.


https://www.arganovyolej.sk/p/283/arganovy-olej-potravinarsky-100ml-priamo-z-maroka
Pokožka počas tehotenstva môže okrem celulitídy utrpieť aj ďalšiu nepríjemnú ranu. Strie. Nevyzerajú pekne a ak ich už raz máme, nezbavíme sa ich. Nie je nič ľahšie ako prevencia. Čistým arganovým olejom si počas tehotenstva masírujte bruško, boky a stehná. Alebo o to požiadajte budúceho otecka! Keďže olej pôsobí na tvorbu kolagénu a elastínu, štruktúru pleti dokáže obnoviť a vyhladiť. Rovnako pôsobí aj pri rôznych jazvách po úrazoch, či po škaredých rankách na tvári, ktoré spôsobuje akné. Je vhodné ho použiť aj na ošetrovanie jemnej pleti bábätiek.
Ak je Vaša pleť mimoriadne vysušená, arganový olej môžete bez obáv použiť aj namiesto denného krému. Jemne ho do pokožky vmasírujte. Bude hydratovaná a okrem toho bude vyzerať omnoho zdravšie, jasnejšie a mladšie. Olej dokonca zabraňuje tvorbe vrások. Ktorá žena by ho nemilovala... Arganový olej nie je mastný, napriek tomu pomáha zvlhčovať a regenerovať suchú a poškodenú pokožku, pomáha tiež odstraniť prebytočný olej z mastnej pleti. Všebecne platí že arganový olej zlepšuje textúru pleti a zanecháva ju jemnú a vláčnu.
Ak sa chcete páčiť, starostlivosť o vlasy je nevyhnutná. Moderné účesy alebo doplnky nepomôžu, ak vlasy nie sú zdravé. Aj tu je arganový olej neoceniteľným pomocníkom. Využíva sa pri výrobe mnohých šampónov a vlasových zábalov. Rozštiepené končeky, suché a polámané vlasy nie sú pre arganový olej problémom. Naneste ho priamo na poškodené časti vlasov a po hodinovom pôsobení zmyte teplou vodou.

Ak si vlasy často žehlíte, fénujete, vystavujete intenzívnemu slnku alebo pôsobeniu rôznych chemikálií pri farbení, alebo pri častom kúpaní v bazénoch, zábal z arganového oleja určite potrebujete. Pri ťažkom rozčesávaní a zamotaných vlasoch stačí pár kvapiek. Platí to hlavne pri kučeravých vlasoch, ktoré pôsobia nezdravo a ich rozčesávanie je doslova utrpením.

Ako sa zdravo stravovať? Spoznajte účinky arganového oleja na Váš organizmus zvnútra. Dajte si lyžičku oleja tri krát denne pred jedlom. Znížite tak hladinu cholesterolu v krvi, čo preventívne pôsobí proti vzniku srdcovocievnych ochorení. Olej je dokonca prevenciou proti nádorovým ochoreniam. Posilní lymfatický a nervový systém a spomalí priebeh závažných ochorení, ako napríklad Parkinsonova choroba.

V spolupráci so stránkou www.arganovyolej.sk sme si pre Vás pripravili súťaž.  Ak do 2. mája pošlete správnu odpoveď na otázku, aké účinky ma arganový olej na adresu: redakcia@lifefashionfood.net hráte o: 

  1. miesto arganový olej kozmetický 100ml + arganový olej potravinársky 250ml
  2. miesto arganový olej kozmetický 50ml
  3. miesto arganový olej kozmetický 30ml

Môže sa vám páčiť

0 Komentárov