S hudbou v ušiach


Kto z nás nemá v dnešnej dobe rád hudbu. Beh ohľadu na štýl, ktorý vyznávate, určite si ju radi vypočujete, napríklad cestou do práce alebo pri čakaní na úrade, aby vám čas lepšie ubiehal. Navyše, niektorí z nás potrebujú napríklad telefonovať aj pri šoférovaní bez toho, aby porušili predpisy, prípadne sú medzi nami určite aj vášniví hráči PC hier, ktorí sa bez kvalitného zvuku a mikrofónu nezaobídu.Pre tých všetkých sú tu bezdrôtové slúchadlá, s ktorých pomocou nasmerujete zvuk priamo do ucha a nikam inam bez toho, aby ste museli čokoľvek držať alebo sledovať. Mimochodom, vedeli ste, že slúchadlá nie sú novým vynálezom? Tie prvé vyrobil Američan Nathaniel Baldwin už v roku 1910. Vtedy ich však používali iba telegrafisti, prípadne sa dali pripojiť k telefónnemu prístroju.


Skutočný rozvoj slúchadiel, ako ich poznáme dnes, prišiel v čase, keď sa na trhu objavili prvé volkmeny. Tie neskôr vystriedali MP3 prehrávače a mobilné telefóny, prípadne tablety a počítače. Dôvod, prečo sa práve na začiatku 80. rokov slúchadlá rozleteli do sveta, je jasný – počúvať hudbu aj v čase, keď napríklad sedíte vo vlaku, beháte v parku alebo idete do práce, je príjemným spestrením inak dosť nudných činností.

Navyše sa takto dá skvele relaxovať, keď si pustíte skutočne odpočinkovú hudbu alebo napríklad svoju obľúbenú audio knihu. Samozrejme to, že sa z prístroja pre špecialistov stal predmet každodenného použitia, znamená tiež vyššie nároky na správnosť výberu. Napríklad nie je možné hudbou rušiť – ostatných ľudí okolo vás napríklad vaša hudba nezaujíma. Navyše vy sami asi chcete, aby bol zvuk zo slúchadiel kvalitný, neprerušovaný a príjemný pre vaše ucho. Preto je nutná dobrá izolácia.


Bezdrôtové slúchadlá sú špeciálnym typom slúchadiel, ktoré nie je potrebné pripájať cez kábel. Fungujú buď pomocou infračerveného signálu alebo cez Bluetooth – majú v sebe zabudovaný akumulátor, z ktorého berú energiu. Vďaka nej efektívne prijímajú vlnový signál a premieňajú ho na zvuk. Ide o skvelé zariadenia, ktoré fungujú neobmedzene aj v okruhu niekoľko metrov až desiatok metrov od zdroja, často aj cez stenu. Nie ste nijako limitovaní ani nemusíte prehrávač alebo tablet nosiť so sebou.

V spolupráci so značkou Milica.cz sme pre Vás pripravili súťaž o bezdrôtové slúchadlá. Stačí ak do 28. februára pošlete správnú odpoveď na otázku ako fungujú spomínané slúchadla na adresu redakcia@lifefashionfood.net. Viac informácií nájdete na ich oficiálnej stránke https://www.milica.cz/sk/.

You Might Also Like

0 Comments