Gurmáni sa cez víkend stretnú v Bratislave

Gurmáni sú pôžitkári  a radi stolujú na pekných miestach. A takým sa stane cez víkend 21.-23.6.  Park Andreja Hlinku. „Gurmán festival Bratislava sa sťahuje do Ružinova, kde nás čaká kompaktný, pre verejnosť ľahko dostupný priestor plný zelene. Podobné festivaly bývajú vo svete tiež v parkoch, záhradách,  a preto nás teší, že sme v Ružinove našli v osobe starostu veľkého gurmána, ktorý vníma gurmánstvo aj z pohľadu prostredia, kde sa v exteriéri môže stolovať. Prostrediu sme prispôsobili aj tohtoročnú koncepciu festivalu. Zamerali sme sa na zaujímavé gastronomické koncepty a mladých kuchárov,“ pozýva na 11. ročník Gurmán festu Bratislava jeho riaditeľ Radoslav Nackin.  Školy varenia a grilovania a dekorovania 

Na festivale návštevníkov čaká opäť bohatý gurmánsky program. Medzi degustačným menu si nájdu svoje dobroty priaznivci street food jedál, milovníci pravých francúzskych palaciniek, obľúbené u návštevníkov sú aj menu zo steakových reštaurácií, či zaujímavé gurmánske kreácie od biznis reštaurácií, či zdravé potraviny od farmárov. Festival nezabudol ani na bezlepkových gurmánov.

Sviatok kvalitnej kuchyne pod odborným dohľadom gastronomického sprievodcu Gurmán na Slovensku ponúka na festivale školy varenia. Milovníci varenia sa môžu tešiť na kurz talianskej, španielskej a thajskej kuchyne, alebo na čoraz obľúbenejšie kurzy grilovania. Novinkou je ponuka školy Dekorácia slávnostného stola. Účastníci si budú môcť okrem oficiálneho kurzu ktorý je v nedeľu prísť po radu – ako dekorovať,  počas celého trvania festivalu do stánku Perida. 

Starosta Martin Chren v sebe nezaprie dobrého kuchára. Jeho  kulinárske umenie ochutnáte v sobotu v stane MČ Ružinov. Nedeľa bude patriť súťaži o Dezert festivalu - Najlepší ružinovský koláč. Prihlásiť sa môže každý, kto prinesie v nedeľu 23.6. o 11.30 do stanu MČ Ružinov tri kusy koláča. Odborná porota posúdi chuť, vôňu, suroviny, spôsob prípravy...  A na víťazov čakajú pekné ceny.
Vodné someliérstvo, pivné špeciály, veľa bubliniek

V stane Sveta nápojov predegustujete a správne si načapujete pivo so sládkom Karolom France. Zaujímavou degustáciou someliérom Tomášom Šagalom bude Vodné someliérstvo. O nápojoch sa dozviete aj na prednáškach Šumivé víno a Prosecco, a Predstavenie pivných špeciálov na počesť J.M Hurbana. Barmanskú šou bude mať A. Goncalves. V stane Prosecco and Rosé sa bude v sobotu podávať Bubble Bary Dezert a v nedeľu sa môžete parádne naraňajovať. Od 11.00 hodiny sa podáva Kaviár a Prosecco.  


Tanec, hudba, skákankovo 

Ku gurmánskym pôžitkom patrí aj zábava. V sobotu poteší ľudová hudba Kuštárovci, či vystúpenie hudobnej kapely Felicity´s. V nedeľu zahrá dvorný hudobník festivalu Roman Vamoš. V piatok a sobotu ľudí zabaví DJ BOT.  Deti sa v piatok môžu tešiť na detské tvorivé dielne v stane MČ Ružinov a počas celého festivalu na poriadne vyskákanie sa v Skákankove. Hiphoper ESI v piatok deti i mládež vytancuje na workshopoch. Gurmán fest je jednoducho miesto, kde je: Dobrá zábava, Dobrí ľudia a Dobré jedlo. Tešíme sa na vás, naši milí gurmáni.

Organizátorom podujatia a odborným garantom festivalu je spoločnosť Gurman club, s. r. o.. V spoločnosti má gastronomickú sekciu na starosti Radoslav Nackin, propagátor gurmánstva na Slovensku. Gurman club inicioval odborné hodnotenie kvality reštaurácií, hotelov, kuchárov a vinárov pod značkou Gurman Awards, od roku 2003 vydáva známy bedeker reštaurácií Gurmán na Slovensku. Spoločnosť realizuje niekoľko odborných gurmánskych projektov a venuje sa aj vzdelávaniu kuchárov v Thuries Academy, či amatérov v Škole varenia pre gurmánov. Najnovším projektom je Zimný festival jedla a Gastronomy konfeferencia. 

Môže sa vám páčiť

0 Komentárov