MVC na cestách - dovolenkové degustácie na Liptove a Slovenskom raji


Letné mesiace sú určené na dovolenky a cestovanie – aj to je jeden z dôvodov, prečo  malo- karpatskí  vinári opustia svoje vinárstva a predstavia svoje vína na Liptove a Slovenskom Raji .

Prvá zastávka bude v piatok 10. 7.  v Závažnej Porube v záhrade rodičovského domu Milana Rúfusa, v ktorom básnik vyrastal  a „naladil“ ho na celý život. Milými a už tradičnými hosťami budú  členovia Ľudového súboru Poludnica.

Druhá zastávka bude v sobotu 11. 7.  na Kláštorisku – ktoré je označované aj ako srdce Slovenského Raja.  Nachádza sa tu ruina kartuziánskeho kláštora z 13. storočia. Je to planina uprostred vodopádov, skál a rebríkov. Kláštor vybudovali mlčanliví kartuziánski mnísi. 

Na Kláštorisko sa dostanete za hodinku aj za pol dňa, záleží len na tom odkiaľ vyrazíte – v tento deň tu však okrem zrúcanín kláštora  čaká na bielo prestretých stoloch široká ponuka vín malokarpatských vinárov – osobne ho ponúknu:  Račianska vinotéka a Kollár vineyards & winery, Vinkovič – vinohradníctvo a vinárstvo,  Sommini winery,  Pegas - Peter Gáži a syn, Vinárstvo Dobrý pocit,  Víno Hugo a Vinárstvo Stevino. Túto výnimočnú degustáciu sprevádza Country skupina ARION.

Pozývame a tešíme sa na stretnutie pri pohári studeného vína na dvoch výnimočných miestach Slovenska.


Môže sa vám páčiť

0 Komentárov