Domáca verzia známych keksov od Coolinárov vám zachutí na prvé zahryznutie

Čierne keksíkové kolieska s bielou mliečnou náplňou sú kultovka, ktorú miluje asi každý. Recept na ich domácu verziu pripravili foodblogeri Coolinári.

Miška a Kamil Tomčofčíkovci sa ako Coolinári venujú foodblogerstvu už vyše desať rokov. „Našim mottom je variť jednoducho, prirodzene a chutne. U nás na blogu Coolinári nájdeš recepty na tradičné aj exotické jedlá, na rýchle chuťovky aj na vyzdobené torty, na nápoje aj trebárs na zaváraniny. Snažíme sa, aby naše recepty boli zrozumiteľné, z dostupných surovín, podľa možnosti zdravé a samozrejme chutné,“ hovorí Kamil o blogu, kde sú recepty na všetky možné príležitosti a dokonca aj také, ktorých názov budete možno počuť prvýkrát.

Domáce čierno-biele kolieskové keksíky
Z jednej dávky pripravíte až 32 keksíkov v závislosti od veľkosti, akú budete vykrajovať. Cesto vydrží zabalené v potravinovej fólii v chladničke aj niekoľko dní.

Potrebujete:

-        Hladkú múku

-        Kakaový prášok

-        Jedlú sódu (sóda bikarbóna)

-        Prášok do pečiva

-        Soľ

-        Maslo

-        Cukor

-        Vajce

-        Vanilkový extrakt

-        Semienka z 1 vanilky

Presné množstvá sú na coolinari.sk

Postup:

  • V stredne veľkej mise zmiešajte múku, kakaový prášok, sódu, prášok do pečiva, instantnú kávu a soľ a daj bokom.
  • Vo veľkej mise zmiešajte maslo s cukrom, až kým sa nevytvorí jemný krém, potom pridajte vajce, vanilku a ešte chvíľu mixérom premiešajte. Na toto ti perfektne poslúži bezkáblový ručný mixér SENCOR z nového AKU programu. Pri práci vám tak konečne nebudú zavadzať žiadne káble a tak môžete pracovať hoci aj pred televízorom. Pozrite si jeho unboxing a dozviete sa viac užitočných info o tejto novinke. Podľa nás je to práve vďaka bezkáblovému prevedeniu úplná topka medzi kuchynskými spotrebičmi!
  • Pridajte múku a zmes miešajte už len drevenou vareškou, kým sa všetka múka neprepojí. Z cesta vytvorte malú placku, zabaľte do potravinovej fólie a vložte do chladničky minimálne na jednu hodinu. Cesto však vydrží v chladničke aj niekoľko dní.
  • Rúru predhrejte na 180 stupňov a plechy pokryte papierom na pečenie. Cesto je dostatočne mastné, preto papier nemusíte potierať maslom. Po vytiahnutí z chladničky bude dosť tvrdé, preto ho pred vyváľaním trochu ohrejte v rukách.
  • Cesto položte na jemne pomúčenú dosku a malým valčekom vyvaľkajte na 4 mm. Táto hrúbka bude stačiť, pretože  keksíky v rúre trochu podrastú. Zvyšky pozbierajte, v rukách spojte a znova použite. Miška použila na vykrajovanie poldecák a vykrojila 68 keksíkov. Poukladajte ich na plech s minimálne 2 cm odstupom a peč 7 – 9 minút. Ihneď po vytiahnutí ich poukladajte na mriežku a nechajte vychladnúť.
  • Medzitým vo veľkej mise zmiešajte spolu maslo s cukrom do hladka. Opäť vám pomôže SENCOR ručný mixér, v PLANEO ho máte za super cenu a doma ho môžete mať ešte dnes. Pridajte vanilkový extrakt a semená a ešte chvíľu premiešajte. Náplň nanášajte nožom alebo lyžičkou, ak sa vám chce viac vyhrať, použite zdobiace vrecúško. Vrchnú časť jemne pritlačte, aby sa náplň rovnomerne rozložila.
  • Keksíky uložte do vzduchotesnej nádoby, v chladničke vydržia niekoľko dní.

Môže sa vám páčiť

0 Komentárov