Škola varenia - Chefparade


V poslednej dobe prechádza varenie štádiom boomu, už to nie je len o nutnosti prípravy jedál, ale najmä atraktívna téma mnohých rozhovorov a tiež vyplnenie voľnočasových aktivít. Obrovský záujem verejnosti o túto tému podporil aj vznik škôl varenia. Dnes Vám predstavím školu varenia - Chefparade v Bratislave, miesto, kde sa interaktívnou formou v príjemnej atmosfére naučíte pripravovať nielen špeciality svetových kuchýň, ale i tradičné jedlá. Kurzy varenia sú určené pre každého bez ohľadu na predchádzajúce skúsenosti, pohlavie alebo vek. A to všetko pod dohľadom odborných kuchárov z bratislavských reštaurácií, ktorí majú mnohoročné skúsenosti. 

Registrácia:

Na webovej stránke www.chefparade.sk nájdete bohatý rozpis všetkých ponúkaných kurzov spolu s cenami, z ktorých je naozaj ťažké vybrať si ten správny. Na výber máte exotické kuchyne Thajska, Mexika, tradične španielske tapas, talianske cestoviny ako aj novinky, populárne dezerty či zdravé varenie nielen podľa elementov feng shui. Ja som sa napokon rozhodla pre kurz Steaky zo sveta. Táto téma zjavne zaujala predovšetkým mužskú populáciu, nakoľko väčšina účastníkov boli muži, ktorí nielen radi maškrtia, ale taktiež sa chceli túto pochúťku naučiť správne pripraviť. Po registrácii telefonicky alebo e-mailom Vám už nič nebráni v tom, aby ste sa stali kuchármi a vybrané pochúťky pripravili po absolvovaní kurzu i Vašim blízkym.Priestory:

Škola varenia - Chefparade sa nachádza na Košickej 58 v Bratislave. V priestoroch je 6-8­ kompletne vybavených kuchynských pultov, so všetkým, čo má byť v správnej kuchyni vrátane exotických korenín a vín. K príprave jedál sú používané čerstvé a kvalitné suroviny. Vaše kulinárske výtvory môžete doplniť pohárikom kvalitného vína z bohatej ponuky vínnej karty. V priestoroch školy sa nachádza malý obchodník s ponukou vybraných surovín, ktoré sú používané pri varení. Po absolvovaní kurzu obdržíte „klubovú kartičku“ a pri návšteve ďalšieho  kurzu, či nákupu tovaru Vám bude poskytnutá zľava. 

Priebeh kurzu:

Po príchode do Chefparade som obdržala tú správnu kuchársku zásteru. Na úvod šéf kurzu predstavil seba a koncept školy, a kurz sa začal. Počas troch hodín sme postupne pripravili nasledovné menu: New York strip rezy s restovanými zelenými fazuľkami so slaninou, Rump steak s argentínskou omáčkou Chimichurri, Steak z lososa s francúzskou omáčkou Beurre blanc a anglickou zeleninou. Neodmysliteľnou čerešničkou na záver bolo Mascarpone s lesným ovocím, takže určite nikto neodišiel v ten deň domov hladný. Celý kurz prebiehal pod dohľadom šéfkuchára Adama, ktorý nám poradil nielen ako správne variť ale následne aj aranžovať na tanieri. Všetci spoločne sme sa zhodli, že steaky boli fantastické a teraz to už bezpochýb zvládneme pripraviť aj sami doma. 

Chefparade aj aj vhodným miestom na organizovanie firemného teambuilding-u ako aj interaktívne oslavy spojenej s varením a určite detských osláv, nakoľko je možno si dohodnúť i individuálne menu. Tento originálný nápad zaujme Vašich priateľov a kolegov a utuží tiež medziľudské vzťahy. Navštívte školu varenia – Chefparade, kde nielen ovoniate exotické vône, ochutnáte nové pokrmy, naučíte sa niečo nové, ale predovšetkým sa dobre zabavíte v kruhu svojich priateľov a ostatných kuchárov. Ak Vás škola varenia – Chefparade zaujala, neváhajte a prihláste sa na jeden z mnohých ponúkaných kuchárskych kurzov na www.chefparade.sk.  Bon Apetit!

Recepty, ktoré sa varili na kurze Steaky zo sveta:
Môže sa vám páčiť

0 Komentárov