Rozkvitnutá by Lydia Eckhardt

Módna návrhárka Lýdia Eckhardt opäť potvrdila svoje postavenie prvej dámy slovenskej módy, keď svojou módnou šou prítomným hosťom doslova vyrazila dych. Dokonale prepracovaná prezentácia aktuálnej kolekcie, ktorá niesla názov “Rozkvitnutá” bola plná symbolov a zanechala silný dojem.Ako to už v prípade módnych prehliadok talentovanej Lýdie Eckhardt býva zvykom, krásna móda sa snúbila s krásnou myšlienkou. Večer slovenskej módy sa niesol v znamení rozkvitnutia, ktoré bolo ústrednou témou slávnosti módy. Idea rozkvitnutia sa niesla naprieč všetkými modelmi, ktoré ste mali možnosť vidieť. Modelky predviedli na móle rozsiahlu kolekciu, ktorá vyzdvihovala ženskú jemnosť, krásu a šarm. 100 modelov bolo tematicky rozdelených do 10 podkolekcií, ktoré v sebe niesli samostatné posolstvo a vyzývali k zamysleniu.

Rozkvitnutý život
Módna návrhárka sa k svojim hosťom neprihovárala len prostredníctvom svojich modelov, ale i emotívnych príhovorov, ktoré si Lýdia k jednotlivým častiam pripravila. Slovenská módna návrhárka v nich  nepoodhalila len proces prípravy kolekcie, ale aj svoje vnútro. V príhovoroch sa Lýdia Eckhardt pozerala na tému rozkvitnutia v prenesenom význame. Proces rozkvitnutia a odkvitnutia prirovnávala k neúprosnému plynutiu ľudského života. „Celý náš život je vlastne ako príroda. Je to proces rozkvitnutia i odkvitnutia, ktorý je spravodlivý pre všetkých a pre všetko.” 

Inšpiráciou je spokojný klient
Salón Lýdie Eckhardt pôsobí na slovenskej módnej scéne neuveriteľných 28 rokov, počas ktorých sa stala jednou z najobľúbenejších módnych návrhárok. „Človek chce vždy niečo nové priniesť, ale ja môžem povedať, že pre mňa je najväčšia inšpirácia spokojný klient. Možno aj tým, že mám veľmi veľa skúseností, pretože my reálne obliekame tie klientky. Veľakrát, keď sa aj niečo pokazí, tak práve tým, že to chcem nejako zachrániť, vznikne niečo úplne nové a veľmi pekné.” 

You Might Also Like

0 Comments