Šou plná hviezd

Naposledy - a na domácom ľade. Zimný štadión Ondreja Nepelu bude 7. novembra 2019 miestom športovej rozlúčky jedného z najlepších slovenských krasokorčuliarov histórie, Jozefa Sabovčíka. Olympijský medailista a dvojnásobný majster Európy bude hlavnou hviezdou unikátnej šou Fire on Ice. Po jeho boku vystúpi množstvo súčasných i bývalých krasokorčuliarskych hviezd. Po dvoch úspešných šou Kings on Ice a Stars on Ice bude metropola Slovenska svedkom mimoriadnej udalosti.

Krasokorčuliarska legenda Jozef Sabovčík, prezývaný Jumping Joe, urobí definitívnu bodku za svojou bohatou krasokorčuliarsku kariérou, ktorú ozdobil bronzom na olympijských hrách v Sarajeve 1984. Do histórie sa zapísal ako prvý krasokorčuliar, ktorý predviedol v súťaži štvoritý skok. „Dlho som uvažoval, či vôbec svoju kariéru zakončiť takto 'oficiálnym' spôsobom, alebo len tak potichu odísť zo scény. Ale záujem krasokorčuliarskych hviezd súčasnosti o spoločnú šou ma presvedčil. Predstaviť sa na záver kariéry pred slovenským publikom, na bratislavskom ľade, bude pre mňa mimoriadne emotívny moment,“ povedal Jozef Sabovčík.

V rámci jedinečnej šou sa predstaví 7 majstrov sveta, 8 olympijských medailistov a 9 európskych šampiónov. Účasť prisľúbil olympijský víťaz zo Salt Lake City 2002 a štvornásobný majster sveta Alexej Jagudin aj šesťnásobný majster Európy a dvojnásobný majster sveta a bronzový medailista na olympiáde v Pchjongčangu Javier Fernandez. „Na Bratislavu aj Ostravu mám naozaj pekné spomienky, fanúšikovia tu sú úžasní, takže sa na šou Fire on Ice veľmi teším. Bude pre mňa česť podieľať sa na programe venovanom legende československého krasokorčuľovania.

Mám rozpracovaných niekoľko projektov, ale vyhradil som si v kalendári čas na túto jedinečnú šou s mojimi priateľmi,“ teší sa Fernandez. Chýbať nebude majster Európy z roku 2008, Čech Tomáš Verner. "Som naozaj nadšený, že sa môžem podieľať na jedinečnej akcii venovanej práve Jozefovi Sabovčíkovi, legende nášho športu. Verím, že záujem zo strany fanúšikov bude obrovský a teším sa na skvelú atmosféru, ktorú diváci na Slovensku a v Česku dokážu vytvoriť,“ dodáva Verner. V originálnom programe, ktorý bude najmä hudobnými motívmi venovaný kariére Jozefa Sabovčíka, budú môcť diváci obdivovať olympijských víťazov

- športovú dvojicu Tatianu Totmianinovú a Maxima Marinina, olympijského víťaza v pároch Romana Kostomarova, či svetové akrobatické hviezdy Vladimira Besedina a Alexeia Polishchuka. “Je nám cťou, že po dvoch úspešných šou Kings on Ice s Jevgenijom Pľuščenkom a Stars on Ice s Alexejom Jagudinom sme vytvorili jedinečnú šou s Jozefom Sabovčíkom a ďašími hviezdami svetového krasokorčuľovania. Fire on Ice prinesie na Slovensko a do Česka v rámci šou po prvýkrát majstra sveta Javiera Fernandeza, obrovským lákadlom bude celkovo 8 olympijských medailistov. Garanciou úspechu je aj umelecký tím na čele s Iliom Averbuchom, ktorý pripravuje tie najväčšie športové šou na svete a túto zostaví exkluzívne pre české a slovenské publikum.

Nepôjde o žiadnu smutnú rozlúčku či melodrámu, publikum sa môže tešiť na dynamickú šou plnú energie, pretkanú akrobaciou – presne takú, akou bola kariéra legendy Jozefa Sabovčíka. Rockera na ľade s dlhými blond vlasmi, ktorý skákal saltá a aj vôbec prvý súťažný štvoritý skok v histórii krasokorčuľovania.” Sabovčík sa pritom nerozlúči iba so slovenským publikom, „zbohom“ povie tiež fanúšikom v Českej republike. O deň skôr 6. novembra 2019 sa totiž v rámci šou Fire on Ice predstaví i v Ostrave. Vstupenky za 39 lebo 59 euro sú v predaji od 7. decembra 2018 cez stránku www.xl.sk alebo www.ticketportal.sk Všetky informácie o šou sa dozviete na oficiálnom facebookovom profile šou Fire on Ice.


You Might Also Like

0 Comments