Jesenné rady od vlasového stylistu

Obdobie jesene a blížiacej sa zimy sa často spája s otázkami vypadávania vlasov, ale aj odrastajúcej farby. Konečne nastal čas, aby som svojím vlasom dala to, čo si po lete zaslúžia, a preto som sa rozhodla navštíviť štúdio krásy PIEROT v EUROVEA. Ako zredukovať vypadávanie, ale aj dodať vlasom potrebnú obnovu a regeneráciu mi ukázal Július Hospodár, ktorý mi zároveň predstavil aj najnovšie vlasové trendy nadchádzajúcej sezóny. Ak aj Vy, milé dámy zápasíte s podobnými problémami, v pohodlí sa usaďte, vychutnajte si šálku kávy alebo čaju a začítajte sa do nasledujúcej reportáže.
veľké vlny pôsobia prirodzeneAtmosféru Provensálska dopĺňa štýlový nábytok


Pri vstupe ma ovial  pocit, že som v Provensálsku, nakoľko celá architektúra štúdia je zladená farebným nábytkom, ale aj rôznymi vintage doplnky. Hneď pri úvodnom umývaní sa dozvedám, že už v tejto fáze starostlivosti o vlasy robím chybu, keďže si vlasy umývam šampónom iba raz. Vždy je potrebné naniesť šampón dvakrát, prvýkrát zmyť prach, maz a špinu z vlasov a druhýkrát ich dôsledne umyť. Následne mi Julo doporučuje použiť kondicioner iba na konce vlasov, nie na korienky, ako si myslia mnohé zákazníčky. V pohodlí si užívam starostlivosť, ktorá je určená mojej korune krásy a po desiatich minútach sa presúvam do kaderníckeho kresla.


Na vlasy sme použili šampón Kérastase pre poškodené vlasy

doplnili sme ho kondicionérom z rovnakej rady

Otázka vypadávania vlasov ma trápi už nejaké obdobie, príčiny sú podľa Jula viaceré: nedostatok slnka, stres, ale aj zlá životospráva. Netreba sa hneď zľaknúť, ako prevenciu môžem voliť napríklad ampulky vo forme tonika. Značka Kérastase má vo svojom portfóliu výrobky, ktoré slúžia na prevenciu proti vypadávaniu vlasov na práve sezónne obdobie. Ampulku dávkujem počas 10 dní, celý proces kombinujem aj priamo s balzamom. Ten si už vyberá každá zákazníčka podľa typu vlasov, netreba sa báť prísť do štúdia a poradiť sa, aký je ten správny, zakončí Julo.

Ďalšou dilemou, s ktorou po skončení leta bojujem je farba, ktorá mi už  odrastá a nepôsobí  sviežo ako počas slnečných dní. Firma L´Oréal predstavila novinku na trhu – farbu Inoa, ktorá je založená na olejovej báze a neobsahuje amoniak. Nemusí sa preto obávať poškodenia a vlasy si môžem dať farbiť aj každý mesiac. Pri častom farbení vlasov však netreba zabudnúť na výživu pokožky, ktorá je veľmi dôležitá. V tomto prípade Julo odporúča investovať do kvalitnejších výrobkov, ktoré zabezpečia dostatočnú ochranu, ale aj dlhodobejší efekt.odtiene medenej sú veľmi trendy 


Na záver sa dostávame aj k najnovším vlasovým trendom pre obdobie jeseň/zima. Sú to predovšetkým odtiene medenej a červenej, ktoré sú veľmi typické pre toto obdobie, ďalej blond v teplejších odtieňoch zlatej a medovej. U tmavovlások letia naopak studené odtiene čokoládovej, orieškovej alebo šedej. Nosia sa tiež ofiny do polo-oblúčika alebo alebo rovným tupým zástrihom, predĺžené mikáda a krátke vlasy, ktorú sú stále veľmi ženské. Pri účesoch sa kladie dôraz na prirodzenosť, veľké vlny a rozstrapatené uvoľnené vlasy, ktoré mnohokrát pôsobia neupravené.


Na záver sme dali s Julom Hospodárom selfie :)

Po príjemne strávených dvoch hodinách opúšťam štúdio krásy Pierot zregenerovaná nielen ja, ale predovšetkým moje vlasy. Na prvý pohľad je vidieť, že získali objem a pôsobia sviežejšie. Veľmi sa teším na moju ďalšiu návštevu, kedy vyskúšam novú farbu na vlasy.  Ak vy milé dámy chcete dopriať svojím vlasom odbornú starostlivosť, absolvovať kúru proti vypadávaniu vlasu a regeneráciu, neváhajte navštíviť štúdia krásy Pierot, ktoré pôsobia v Bratislave viac ako 15 rokov pod taktovkou Braniho Grohlinga. Nájdete ich v štyroch lokalitách, okrem Eurovea aj v Auparku, Poluse a Avione. Viac informácií o ich službách, ktoré poskytujú nájdete na ich webovej stránke www.pierot.sk alebo na Facebooku https://www.facebook.com/studiopierot


štúdio krásy Auaprk

Polus

You Might Also Like

0 Comments