Jana Kirschner Komorne na Pohode 2018

Na Pohode 2018 uvidíte aj prierez tvorbou Jany Kirschner za dve desaťročia v nádherných sláčikových aranžmánoch Spectrum Quartett, pod vedením Jána Kružliaka. Tento výnimočný projekt najúspešnejšej slovenskej speváčky zaznel minulý týždeň v Novej Cvernovke, pričom portál Hudba.sk o ňom napísal: „Výsledkom je veľmi hravý a organický projekt, v ktorom nie je priestor pre nudu. Skvelými príkladmi sú piesne ako Divná, Sama či Na čiernom koni, ktorým napriek skromnejšej zostave ani náhodou nechýbala energia.“ Na koncerte zaznejú notoricky známe piesne, celkom nové skladby, ako aj veci z albumu Krajina Rovina či projektu Moruša.Na Pohode môžete počuť veľa známych piesní, no najhranejšie skladby slovenských rádií medzi ne zvyčajne nepatria. Koncert Jany Kirschner v Novej Cvernovke však naznačil, že výnimka môže (ba priam by mala) potvrdiť pravidlo. Hity ako Modrá či Líška v spolupráci so sláčikovým kvartetom Spectrum Quartett zmenila Jana na nepoznanie. Ako píše Patrik Maflák z Hudba.sk: „Za posledných päť rokov som Janu Kirschner videl asi sedemkrát a každý z tých koncertov bol úplne iný, či už miestom konania alebo zložením kapely a aranžmánmi pesničiek. 

Ani ten posledný v rámci nového projektu Jana Kirschner Komorne nebol výnimkou.“ Janka k novému projektu dodáva: “Cítim, že v dnešnej dobe, možno viac než kedykoľvek predtým, je veľmi dôležité priniesť ľudom niečo iné, niečo pekné, niečo slobodné. Aj napriek tomu, že naša krajina a celá spoločnosť prechádza obrovskými zmenami. Verím, že umenie dokáže ľudí spojiť a podržať v týchto ťažkých chvíľach.” 

K Janinej koncertnej zostave už roky patrí gitarista Tomáš Fuchs. Novým členom je bubeník Tomáš Hríbik, ktorý hráva s mnohými skvelými kapelami, no azda najznámejšie je jeho pôsobenie v kapele Katky Málikovej. Tomáš dokáže prekvapiť nielen spôsobom hrania, ale aj výberom nástrojov. Okrem tradičných perkusií či bicích sa opäť objaví elektronika a dokonca aj rodinná kosa od Tomášovho starého otca. 

Jana Kirschner sa momentálne naplno venuje príprave nového albumu. “Viem, že prišiel čas. Cítim, ako to vo mne rastie. Nedokážem tomu vzdorovať ani to odložiť na neskôr. Pred pár rokmi som mala podobný pocit a vtedy vznikla Krajina Rovina. Dnes sa však, už ako dospelá žena, dívam na svoju krajinu a viem, že aj môj nový album bude venovaný práve jej.” Patrik Maflák vo svojej skvelej recenzii na koncert v Novej Cvernovke dodáva:  „Pri jej vystúpeniach je jasné, že vždy spieva tak, ako to v danom momente cíti. Cieľom nie je priniesť fanúšikom hudbu a spev "ako z cédéčka", ale dať im autentické a neopakovateľné zážitky.“ Sme si istí, že neopakovateľný bude aj jej koncert na 22. Pohode.

You Might Also Like

0 Comments